Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Co w sumie należy sądzić o Unii Europejskiej? została wyłączona

Trudno jednoznacznie powiedzieć czy UE to bardzo duża szansa dla Polski, ale w końcu mapa geopolityczna świata jest po prostu nieubłagana. Taki kraj jak właśnie Polska powinien mieć „przyjaciół”. Mieliśmy dwa rozwiązania: Zachód albo Rosja. Na pewno Rosja to niezwykły kraj, mieszkańcy Rosji generalnie są w porządku i wcale nie myślą codziennie o Polsce – w tym negatywnym kontekście, lecz no jakby nie patrzeć UE jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem. Bardzo się cieszę, że jesteśmy w UE, bo przykład Ukrainy bardzo dobrze pokazuje, że dzisiaj wyłącznie Unia jest sensowną alternatywą.
Chociaż oczywiście widzę wiele wad tej organizacji. Głównie rozchodzi się o to, że jakby nie patrzeć Unia jest za bardzo lewicowa. Najzwyczajniej za wielka pomoc socjalna, ogromna biurokracja, dziwne prawo – to sprawia, iż Stary Kontynent odgrywa mniejszą rolę. Naturalnie Unia Europejska to również bardzo dużo atutów, ale można odnieść wrażenie, że obecna klasa polityczna nie chciałaby dobrze dla naszego kontynentu. Bo niby jak inaczej ocenić ciągłe zamachy na wolność jednostki? Cóż, a więc: Unia Europejska cechuje się niesamowicie wieloma zaletami, ale również niestety wadami.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.